strona główna podsumowaina

Podsumowanie roku 2014

Ula Paryż

Ilustracja: Ewelina Lebida

Czytaj podsumowanie


Jaskółka, reż. Bartosz Warwas
Polskie kino jakie jest, każdy widzi. Czasem lepiej nie patrzeć wcale. Warwas z podyplomowej etiudy zrobił film pełnometrażowy i to w dobrym guście. Koszmarne dzieciństwo w blokach z wielkiej płyty i w PRL-owskich dekoracjach nie jest kolejną narracją o minionych czasach, ale precyzyjnie zarysowaną historią prywatną. Dobra praca kostiumografa i scenografia wyjęta z typowego M4 na śląskiej ośce sprawia, że mamy ochotę rozsiąść się na wersalce z wystającymi sprężynami i obejrzeć Dziennik Telewizyjny, popijając kawę ze szklanki z plastikowym koszyczkiem.
Zobacz także: Rapsod z wielkiej płyty („Jaskółka“)

Britney Jean – Britney Spears
Lubię Britney Spears, po prostu daje mi radość. Po serii artykułów na Pudelku, w których mieliśmy okazję zobaczyć cellulit na udach Bryty i jej sztuczny uśmiech wywołany psychotropami, nie sądziliśmy, że idolka naszych dziecięcych czasów wróci na scenę. Po albumie Femme Fatale, wydanym w 2011 roku, Britney wróciła z całkiem dobrą płytą. Aż nóżka sama zaczyna tupać przy słuchaniu. Oczywiście to zasługa producentów i autotune'a, bez których większość Waszych playlist na Spotify można by skasować na rzecz muzyki klasycznej.

Mnieśmieszy – fanpage na facebooku
Hasztag #mnieśmieszy, hasztag #beata kozidrak, hasztag #kingarusin, hasztag #jolantapieńkowska. Fanpage serwuje nam codziennie zdjęcia celebrytów z dawnych lat. Wiadomo, że dziesięć lat temu sami nosiliśmy jeansowe szwedy i koszulki do pępka z brokatowymi sentencjami o życiu. Ale śmieszniej jest, jeśli możemy komuś udowodnić, że nie było to w dobrym guście. Jeśli nie wiecie, gdzie w Internecie zawieruszyły się zdjęcia Szymona Wydry całującego fokę albo Jolanty Pieńkowskiej przytulającej się do dmuchanego delfina w basenie, wejdźcie na Mnie śmieszy. Galeria upokorzeń stylistycznych każdego dnia rośnie.

American Horror Story – Freakshow
Po trzech sezonach uczty serialowej, przed Jessicą Lange stanęło kolejne wyzwanie: zostać szefową cyrku z dziwadłami. I chociaż dziwadła są prawdziwe, a opowiadana historia ma spory potencjał , to nie potrafię obejrzeć odcinka w całości, nie wychodząc w międzyczasie kilka razy do kuchni po kolejną porcję junk food. Nawet wątek z Lange jako nazistowską prostytutką jest jakiś rozmemłany.

Pośladki Kim Kardashian

Komentarze Joanny Horodyńskiej
Znana z zamiłowania do neonowych szminek i labadziarskich spódnic typu firanka chciałaby ubierać Polskę. Polska ubierająca się w H&M-ie wciąż wygląda lepiej niż nasza etatowa stylistka.

„Przyślij przepis“
Miesięcznik kulinarny mówiący o Polskiej mentalności za pośrednictwem smaku. Jesteś tym, co jesz. A typowy Polak lubi roladkę wołową, sałatkę na bazie makaronu moczonego w majonezie i parówkowe ośmiorniczki na przystawkę. Wszystko okraszone komentarzem pani Grażyny, Krystyny, bądź Wiesławy, w zależności od tego, która z uczestniczek konkursu wygrała plebiscyt na Przepis Miesiąca. Mój żołądek dostaje raka od samego patrzenia na załączone fotografie posiłków, ale serce się rozczula, bo to jednak Polska.

powrót do góry