Naciśnij ESC aby opuścić wyszukiwarkę

Od redakcji

6/2024

Drogie Osoby!

Nam też jest bardzo gorąco. Wygraliśmy jednak nierówną walkę człowieka z żywiołem i przychodzimy do Was z szóstym numerem w tym roku. Ostatnim przed przerwą wakacyjną. Mamy nadzieję, że umaimy (sic!) Wam ostatnie chwile przed wakacjami lub, ważne rozróżnienie, urlopem.

Kinową premierę (kto z nas nie kocha Julii Garner, no kto?) recenzuje debiutująca u nas Dorota Jędrzejewska-Szpak. Wśród nowości także Charli XCX odsłuchana przez Krzysztofa Wysłoucha oraz, naturalnie, dwa fragmenty. Proza, poezja, Polska, zagranica. To jednak nie koniec premier. Witamy dziś na naszych łamach Olgę Godlewską, która przybliża twórczość Cristiny Peri Rossi, nie dość chyba znanej u nas urugwajskiej poetki. Literackie powroty są też udziałem Zofii Ozaist-Zgodzińskiej, która kontynuuje eksplorację współczesnej literatury japońskiej.

Jak widać nie porywają nas wyłącznie nowości i hity wydawnicze. Toteż heavy metal od Arte – podobnie jak stacje radiowe, tę propozycję gatunkową zostawiamy na koniec. Tylko dla wytrwałych.

Całość znajdziecie tutaj:

Zofia Ozaist-Zgodzińska, Czaple współczują (Hiromi Kawakami, „Manazuru”)

Krzysztof Wysłouch, Z pamiętnika imprezowiczki (Charli XCX – „Brat”)

Olga Godlewska, Pożądanie, które ocala (Cristina Peri Rossi, „To, co niezbędne”)

Dorota Jędrzejewska-Szpak, Dwie dziewczyny wchodzą do baru („The Royal Hotel”)

Fragment nowości: Bożena Keff, „Nieśmiertelny”

Fragment nowości: Hinemoana Baker, „Funkhouse

Nowość od Arte: Heavy Metal Kingdom