Naciśnij ESC aby opuścić wyszukiwarkę

„Popteksty” – bezpłatne warsztaty prowadzone przez redakcję Popmoderny

Eventy /

Być może trafiliście już na nasze artykuły opublikowane w ramach cyklu „Popteksty”. Mamy dla Was coś jeszcze! Nasza redakcja – Olga Szmidt i Mateusz Witkowski – zaprasza Was na bezpłatne warsztaty popkulturowo-literackie.

W dużym skrócie: Popteksty to wielowątkowy cykl spotkań, warsztatów i artykułów promujących literaturę w sieci licznych powiązań (pop)kulturowych. Kluczową ideą projektu (organizowanegoo dzięki wsparciu Urzędu Miasta Krakowa) jest wciągnięcie odbiorcy w grę intertekstów i kontekstów, podkreślenie całego zaplecza odniesień literackich kryjących się w interesujących go serialach/filmach/grach etc., zachęcenie do krytycznego i wnikliwego zgłębiania współczesnej kultury.

Z tej okazji zapraszamy młodzież z krakowskich szkół średnich i krakowskich seniorów do udziału w bezpłatnych zajęciach prowadzonych przez naszych naczelnych: Olgę Szmidt (seniorzy) i Mateusza Witkowskiego (młodzież). Warsztaty będą odbywały się w NOWEJ Księgarni na Zgody 7 (najbliższe spotkanie już 26 września) w Krakowie. W razie pytań i wątpliwości, udzielimy wszelkich niezbędnych informacji. Czekamy na Was z niecierpliwością!

Warsztaty dla uczniów szkół średnich (i nie tylko, bo zaproszeni są wszyscy ;)), 26 IX 2019, NOWA Księgarnia 

1. Pisanie o muzyce pop/pisanie muzyką pop 

Popularność serwisów streamingowych oraz platform takich jak Youtube pozwala dziś na kontakt i konsumpcję muzyki rozrywkowej na niespotykaną wcześniej skalę. Stanowi to doskonałą okazję do rozmowy na temat granic między literaturą a tekstem piosenki. Istotną część warsztatów będą stanowić ćwiczenia praktyczne z kręgu twórczego pisania.

Prowadzący: Mateusz Witkowski

 

Warsztaty dla seniorów (i nie tylko – jak wyżej), 3 X 2019, NOWA Księgarnia

1. Spotkanie poświęcone “W ciemni” Susan Faludi

Główny temat warsztatów: biografia ojca jako własna biografia, historia osobista jako historie powszechne i narodowe.

Prowadząca: Olga Szmidt

Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Krakowa.