Naciśnij ESC aby opuścić wyszukiwarkę

Rusza cykl „PØPISANE”!

Halo, halo, czy są na sali uczniowie i uczennice krakowskich szkół średnich, którzy lubią nasz portal? Jeśli tak, to zapraszamy do udziału w projekcie, który gwarantuje Wam publikację na łamach Popmoderny!

„PØPISANE” to nowatorski cykl kilkutygodniowych konsultacji online pomagających rozwijać warsztat krytyczny i dziennikarski. Przedsięwzięcie adresowane jest do uczniów krakowskich szkół średnich. Redaktorzy portalu, będąc w stałym kontakcie internetowym z dziesiątką wybranych uczniów i uczennic, udzielą uczestnikom wskazówek warsztatowych oraz przydzielą zadania (recenzja, artykuł, felieton etc.), które później zostaną przedyskutowane wraz z uczniami.

Indywidualnym internetowym konsultacjom będą towarzyszyć 2 spotkania w przestrzeni miejskiej*, podczas których uczestnicy pod okiem mentorów wymienią się doświadczeniami. Powstanie osobny dział na łamach portalu Popmoderna.pl i na podstronie projektu, prezentujący przygotowane przez uczniów materiały w profesjonalnym opracowaniu, spełniającym wysokie standardy publicystyki internetowej – każdy z uczestników może liczyć na publikację w naszym portalu!

Dni i łączny czas konsultacji zostanie ustalony wraz z uczniem i dostosowany do jego dyspozycyjności i potrzeb.

Zainteresowanych prosimy o wiadomość na adres: mateusz.witkowski@popmoderna.pl lub redakcja@popmoderna.pl – mile widziane próbki tekstów o dowolnej tematyce (najchętniej: artykuł, recenzja, felieton, wywiad etc.), nie jest to jednak warunek konieczny. TERMIN ZAPISÓW MIJA 20 LISTOPADA!

* Jeżeli wiadoma sytuacja nam na to nie pozwoli, wspomniane spotkania również odbędą się online.

Cykl „PØPISANE” jest częścią projektu „Kultura w akcji” współfinansowanego ze środków Urzędu Miasta Krakowa.