Naciśnij ESC aby opuścić wyszukiwarkę

Festiwal „Pięć Smaków” – rekrutacja do People’s Jury

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie o miejsce wśród jurorów siódmej edycji Festiwalu Filmowego Pięć Smaków – jedynego w Polsce corocznego przeglądu kina azjatyckiego, który odbędzie się w Warszawie w dniach 4-11 listopada. Czekamy na zgłoszenia koneserów kina azjatyckiego, amatorsko lub półprofesjonalnie eksplorujących twórczość pochodzącą z tych rejonów i pragnących rozwijać swoją pasję. Rekrutacja trwa do poniedziałku, 9 września.

Siódma edycja Pięciu Smaków będzie drugą, podczas której sekcja Nowe Kino Azji będzie konkursową częścią programu, ocenianą przez People’s Jury. Idea projektu jest prosta: 13 pasjonatów kina azjatyckiego spotka się podczas festiwalu w Warszawie, by wspólnie obejrzeć konkursowe filmy i spośród nich wyłonić zwycięzcę.

People’s Jury wykracza jednak poza standardowy schemat projekcji filmów konkursowych i obrad jurorów. Uczestnicy wezmą udział w cyklu warsztatów, poprowadzonych przez dziennikarzy i krytyków filmowych, które pomogą im poszerzyć wiedzę i umiejętności filmoznawcze oraz redakcyjne.

Formuła sprawdzona w roku ubiegłym zostanie powtórzona podczas tej edycji. Jurorzy będą przygotowywać krótkie recenzje filmowe i relacje z festiwalu, które publikowane będą na stronie Pięciu Smaków oraz patrona medialnego i partnera projektu – portalu Stopklatka.pl. Teksty  powstałe w ramach People’s Jury 2012 można znaleźć na stronie festiwalu >. Codzienne spotkania warsztatowo-redakcyjne uzupełnią debaty ze znawcami kina azjatyckiego, dziennikarzami i pasjonatami kultur Azji.

Opiekę merytoryczną nad pracą People’s Jury już po raz drugi obejmie Edyta Jarząb, filmoznawczyni  od kilku lat publikująca w mediach drukowanych i elektronicznych (FILM, Dziennik Gazeta Prawna, Magazyn Stowarzyszenia Filmowców Polskich, Portalfilmowy.pl). Współtworzyła redakcję elektronicznego magazynu Portalfilmowy.pl od początku jego powstawania. Współpracowała również z mediami międzynarodowymi: Hollywood Reporter, Dazed and Confused. Pisze scenariusze filmowe i realizuje krótkie formy dokumentalne.

Aby zostać jurorem wystarczy napisać dwa krótkie teksty (maksymalnie 800 znaków każdy) na temat wybranych przez siebie scen z dowolnych filmów azjatyckich. Zgłoszenia, tylko w postaci wypełnionych formularzy, dostępnych na stronie www.piecsmakow.pl, przyjmowane są do 9 września na adres: jury@piecsmakow.pl.

Konkurs jest skierowany wyłącznie do amatorów i półprofesjonalistów – w tym blogerów, studentów kierunków filmoznawczych i kulturoznawczych. Koszty transportu oraz zakwaterowania jurorów spoza Warszawy pokryje organizator Festiwalu Filmowego Pięć Smaków, Fundacja Sztuki Arteria.

Pełny regulamin konkursu dostępny jest na www.piecsmakow.pl

Kontakt oraz dodatkowe informacje: jury@piecsmakow.pl

Organizator: Fundacja Sztuki Arteria

Patroni: Stopklatka, TVP Kultura, Gazeta Co Jest Grane, TOK FM, Kino, Ekrany, AMS, Exklusiv, Filmaster, Hatak, Hiro, IRKA,  Kontynenty, Peron4, Popmoderna, Globtroter, Magazyn Portal Kulturalny, 5kilo kultury.

Partnerzy: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Miasto Stołeczne Warszawa, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Japan Foundation, Biuro Gospodarcze i Kulturalne Tajpej w Polsce, Ambasada Japonii w Polsce, Konsulat Generalny RP w Hongkongu, Kinoplex, Kino Luna, Kino Muranów, Południk Zero.