• Patronem wydania jest Kraków Miasto Literatury UNESCO
Eventy | 13.05.2013
Trzecie urodziny Kolacji Literackich
Eventy | 13.05.2013

Trzecie urodziny Kolacji Literackich

13 maja trzecie urodziny klubu czytelniczego Kolacje Literackie

Warszawski klub czytelniczy Kolacje Literackie zaprasza na swoje trzecie urodziny. W programie dyskusja o „Uczcie Babette”, ogłoszenie wyników konkursu na literacki mem i kulturalne kalambury.

Klub czytelniczy Kolacje Literackie powstał w 2010 roku. Po co? Głównie po to, by zerwać z uniwersyteckim monopolem na rozmowy o literaturze. Zadanie: organizacja co-dwutygodniowych spotkań wokół prozy XX i XXI wieku. Misja: przywracać przyjemność z lektury wszystkim tym, którzy zapomnieli, dlaczego warto czasem coś przeczytać. Miejsce: księgarnio-kawiarnia Tarabuk. Klub otwarty jest dla wszystkich użytkowników stolicy.

Jak do tej pory w ramach Kolacji Literackich odbyło się ponad 50 spotkań, na których regularnie pojawiają się studenci i przeróżni mieszkańcy Warszawy: od fizyków, psychologów i socjologów aż po absolwentów politechniki, agentów ubezpieczeniowych, elektryków, psy i dzieci. Na lektury wybierane są krótkie teksty: zazwyczaj opowiadania, czasem eseje, rzadziej powieści. Chodzi o to, by można było je przeczytać w jedno niedzielne popołudnie. Za każdym razem są one udostępniane elektronicznie przed spotkaniem. Programowo klub nie organizuje spotkań z pisarzami, głos mają zabrać czytelnicy – nie tylko ci po polonistyce i kulturoznawstwie.

Z okazji swoich trzecich urodzin Kolacje zapraszają do rozmowy o opowiadaniach ze zbioru Karen Blixen „Uczta Babette”. Po dyskusji w Tarabuku goście kierowani będą do sąsiedniego klubu Grawitacja, gdzie przy winie będzie można pograć w kulturalne kalambury. Tam również odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu na literacki mem. Wszystkim wydarzeniom towarzyszyć będą nagrody książkowe i kulturalne gadżety. Teksty do lektury można otrzymać, wysyłając prośbę na kolacjeliterackie@gmail.com

 

3 urodziny klubu czytelniczego Kolacje Literackie

13.05.2013, poniedziałek, 19:00 – 23:00

Tarabuk + Grawitacja, Warszawa ul. Browarna 6

Godzina 19:00 – dyskusja w księgarnio-kawiarni Tarabuk

Godzina 21:00 – kulturalne kalambury i wyniki konkursu na literacki mem

 

Mecenasi: Uniwersytet Warszawski, Instytut Książki, Czytelnik, Drzewo Babel, DodoEditor, Karakter, Wydawnictwo Znak,

Partnerzy:  Księgarnio-kawiarnia Tarabuk, klub Grawitacja

Patroni: Literatki.com, Popmoderna, Zwykłe Życie

 

 

www.kolacjeliterackie.blogspot.com / www.facebook.com/KolacjeLiterackie