• Patronem wydania jest Kraków Miasto Literatury UNESCO
Eventy | 10.06.2019
„Popteksty” – bezpłatne warsztaty prowadzone przez redakcję Popmoderny
Eventy | 10.06.2019

„Popteksty” – bezpłatne warsztaty prowadzone przez redakcję Popmoderny

Być może trafiliście już na nasze artykuły opublikowane w ramach cyklu „Popteksty”. Mamy dla Was coś jeszcze (pod warunkiem, że należycie do którejś z dwóch grup: młodzież z krakowskich szkół średnich i krakowscy seniorzy)! Nasza redakcja – Olga Szmidt i Mateusz Witkowski – zaprasza Was na bezpłatne warsztaty popkulturowo-literackie.

W dużym skrócie: Popteksty to wielowątkowy cykl spotkań, warsztatów i artykułów promujących literaturę w sieci licznych powiązań (pop)kulturowych. Kluczową ideą projektu (organizowanegoo dzięki wsparciu Urzędu Miasta Krakowa) jest wciągnięcie odbiorcy w grę intertekstów i kontekstów, podkreślenie całego zaplecza odniesień literackich kryjących się w interesujących go serialach/filmach/grach etc., zachęcenie do krytycznego i wnikliwego zgłębiania współczesnej kultury.

Z tej okazji zapraszamy młodzież z krakowskich szkół średnich i krakowskich seniorów do udziału w bezpłatnych zajęciach prowadzonych przez naszych naczelnych: Olgę Szmidt (seniorzy) i Mateusza Witkowskiego (młodzież). Warsztaty będą odbywały się w NOWEJ Księgarni na Zgody 7 (najbliższe spotkanie już 27 czerwca) w Krakowie – jeżeli jesteś zainteresowan(y/a), prosimy o wysłanie zgłoszenia na adres: redakcja@popmoderna.pl do 20 czerwca – liczba miejsc jest ograniczona. W razie pytań i wątpliwości, udzielimy wszelkich niezbędnych informacji. Poniżej dokładne harmonogramy i tematy poszczególnych zajęć (zalecamy otwarcie grafik w nowej karcie). Czekamy na Was z niecierpliwością!