• Patronem wydania jest Kraków Miasto Literatury UNESCO
Eventy | 14.10.2013
Pełny program 7. Pięciu Smaków już dostępny
Eventy | 14.10.2013

Pełny program 7. Pięciu Smaków już dostępny

Na stronie www.piecsmakow.pl pojawił się pełny program tegorocznej edycji Pięciu Smaków, która odbędzie sie w dniach 4-11 listopada 2013 w Warszawie. W harmonogramie znalazło się 39 filmów pełnometrażowych, 13 średnich i krótkich metraży. Spośród nich dwa filmy, w tym zamykający festiwal „Hanyut. Szaleństwo Almayera” (reż. U-Wei Bin Haji-Saari, Malezja 2012) oraz „Homostratus” (reż. Siu Pham, Wietnam 2013), będą premierami europejskimi.

W ramach pokazów specjalnych będzie można obejrzeć „Zły film” (Bad Film, Japonia 2012) w reżyserii Siona Sono. Reżyser prezentuje w nim alternatywną wizję końca lat 90.: ulicami Tokio rządzą dwa gangi: nacjonalistyczni Kamikaze i wywodzący się z chińskich emigrantów Baihubang. Na tle walki o wpływy, zamieszek na ulicach i obraźliwych przemów kierowanych w obie strony rozgrywa się szekspirowska historia miłosna: tym razem po dwóch stronach barykady stoją jednak dwie Julie. Wokół nich przetacza się parada absurdu, barwnych postaci o niezwykłych skłonnościach, karnawał politycznej i estetycznej niepoprawności.

Pełen harmonogram projekcji filmowych oraz wydarzeń towarzyszących jest dostępny na stronie www.piecsmakow.pl.

7. edycja festiwalu odbędzie się w Warszawie w kinach Muranów i Luna w dniach 4-11 listopada. Repliki: Kino Nowe Horyzonty we Wrocławiu (8-14 listopada) oraz Kino Kryterium w Koszalinie (15-17 listopada).

Organizator: Fundacja Sztuki Arteria

Współorganizatorzy: Kino Luna, Kino Muranów, Kino Nowe Horyzonty, TR Warszawa, Muzeum Azji i Pacyfiku, Muzeum Woli, Południk Zero.

Sponsorzy: Air France-KLM, Asia Travel.

Patroni: Stopklatka, TVP2, TVP Kultura, Gazeta Co Jest Grane, TOK FM, miesięcznik Kino, EKRANy, AMS, Exklusiv, Filmaster, Hatak, Aktivist, Hiro, Kontynenty, 5kilo kultury, IRKA, miesięcznik Podróże, Peron4, Popmoderna, Globtroter, Magazyn Portal Kulturalny, wazji.pl.

Partnerzy: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Miasto Stołeczne Warszawa, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Japan Foundation, Biuro Gospodarcze i Kulturalne Tajpej w Polsce, Ambasada Japonii w Polsce, Konsulat Generalny RP w Hongkongu, Kinoplex, MCST, Korea Arts Management Service, CMPC, Polska Liga Mahjonga, Ambasada Tajlandii, Cardpoland, Prasowy, Sen Pszczoły Loft Hotel.

Śledź nas na Facebooku i Twitterze

www.piecsmakow.pl