• Patronem wydania jest Kraków Miasto Literatury UNESCO
Eventy | 08.04.2013
Pekao Project Room: Flirt Towarzyski
Eventy | 08.04.2013

Pekao Project Room: Flirt Towarzyski

Już 8 kwietnia kolejna odsłona Bank Pekao Project Room. W Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski odbędzie się otwarcie wystawy Wojtka Ziemilskiego „Flirt Towarzyski”.

Tym razem przybyłych czeka nietypowy wernisaż. Wszyscy, którzy wezmą w nim udział będą mieli okazje zagrać w popularny „Flirt Towarzyski”. Jest to gra performatywna, wkraczająca w rzeczywistość. Uczestnicy decydują, gdzie są jej granice. Taki będzie również wernisaż. W grze weźmie udział sam artysta – Wojtek Ziemilski.

„Flirt Towarzyski” autorstwa Ziemilskiego różnił się jednak będzie od tego popularnego. Zamiast zwykłych kart ze standardowymi tekstami, uczestnicy będą flirtować słowami posłów i posłanek z obrad nad ustawą o związkach partnerskich.

Wydarzenie na Facebooku:

https://www.facebook.com/events/614318481914895/?ref=ts&fref=ts

Autor chciałby podziękować posłankom i posłom Rzeczypospolitej Polskiej za ich wkład w stworzenie „Flirtu towarzyskiego.

Wojtek Ziemilski (ur. 1977) jest reżyserem teatralnym i artystą wizualnym. Tworzy prace na pograniczu dyscyplin, wykorzystując różnorodność form i mediów sztuk performatywnych i wizualnych. Ukończył kurs reżyserii teatralnej w Fundacji Gulbenkiana w Lizbonie. W 2007 roku zrealizował spektakl Hamlet Light w Teatro Municipal de Faro. Współpracował z TR Warszawa, gdzie stworzył m.in. instalację wideo Aktorzy. Jest autorem spektakli Mała narracja (2010), Mapa (2010), Prolog (2011), Pokrewni (2012). W komunie//warszawa wyreżyserował dwa remiksy: The Poor Theatre (2010) i Laurie Anderson. Stany Zjednoczone (2012). We współpracy z Galerią BWA Warszawa zrealizował projekty Nowy porządek (2011) i Marriott / Koniec świata (2012). Pisze blog o sztuce nowoczesnej: http://new-art.blogspot.com

Bank Pekao PROJECT ROOM:

We współpracy pomiędzy Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski a Bankiem Pekao S.A. narodził się projekt wspierający młodą sztukę: Bank Pekao PROJECT ROOM. Sala, w której prezentowane są prace młodych artystów, przyjęła nazwę sponsora. Na przestrzeni dwóch lat począwszy od 23 kwietnia 2012 r. co dwa tygodnie w poniedziałki prezentujemy najciekawsze projekty przygotowane przez polskich, a także zagranicznych twórców. Bank Pekao PROJECT ROOM stwarza możliwość prezentacji najnowszych i najbardziej interesujących zjawisk artystycznych oraz buduje platformę do dyskusji o współczesnej sztuce, do której zapraszamy artystów, kuratorów, studentów i wszystkich miłośników sztuki.

Projekt został zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu Banku Pekao S.A.

Patroni medialni Project Room: Wprost, TVP Kultura, Hiro, Mówią na Mieście, Monitor Magazine, Popmoderna

Patroni medialni CSW: Aktivist, Exklusiv, Stolica, Elle Decoration

 

Bank Pekao PROJECT ROOM

Wojtek Ziemilski

Flirt towarzyski

otwarcie: 8 kwietnia 2013, g.18.00

 

Wystawa potrwa do 28 kwietnia 2013

kuratorka: Kaja Pawełek

godz. 18.30 – set didżejski

Wstęp wolny