• Patronem wydania jest Kraków Miasto Literatury UNESCO
Eventy | 10.06.2013
Pekao Project Room: Bartek Buczek „Czarny Charakter”
Eventy | 10.06.2013

Pekao Project Room: Bartek Buczek „Czarny Charakter”

– Móżdżku, co będziemy robić dzisiaj w nocy?
– Dokładnie to samo, co robimy każdej, Pinky: opanowywać świat!

Pinky i Mózg

Już w najbliższy poniedziałek w Bank Pekao Project Room otwarcie wystawy „Czarny charakter”. Bartek Buczek w swoich pracach śledzi i interpretuje poszczególne atrybuty Superłotra.

Jego postać staje się alter-ego artysty, a wystawa przybiera charakter introwertycznej wycieczki w głąb psychiki komiksowego bohatera. Zastępy Łotrów gęsto zaludniają karty opowieści. Ich perwersyjna obsesja czynienia zła konstytuuje sens istnienia nudnych Superbohaterów. Czarny charakter z demonicznym uśmiechem na twarzy wypowiada wojnę zastałemu porządkowi. Przywdziawszy fantazyjny strój i maskę, po raz kolejny rusza zmierzyć się w nierównej walce o gorsze jutro. Urok łotra-tricstera tworzy arsenał min, gestów i póz. Pod nimi kryją się płonne nadzieję na podporządkowanie sobie świata. Jak wiemy, przewidywalne dobro zatryumfuje, skazując naszego ulubieńca na sromotną klęskę.

 

Bartek Buczek

Urodzony w 1987 roku. Absolwent ASP w Katowicach. Kierunek malarstwo, z dyplomem obronionym w pracowni Andrzeja Tobisa. Ex członek grupy Ośmiornica. Bukinista. Mistrz wielkich rzeczy z małym budżetem, kocha hip- hop jak własną matkę.