• Patronem wydania jest Kraków Miasto Literatury UNESCO
Eventy | 03.06.2013
From Fashion to Art
Eventy | 03.06.2013

From Fashion to Art

Multimedialna instalacja FROM FASHION TO ART, czyli libretto na ciało, tylko w ramach Kraków Photo Fringe! Performance łączący nowe media z eksperymentalnym tańcem współczesnym, będzie realizacją  koncepcji krakowskiej projektantki mody Joanny Hawrot.

Wykonywaną przez parę tancerzy improwizację uzupełni świetlno-dźwiękowa instalacja oraz retrospektywna narracja filmowa w reżyserii Krzysztofa Hawrota. Treść projektu, jako studium szczególnego rodzaju emocjonalności kobiety i mężczyzny,  to także wyrażony w kostiumach dyskurs dwojga ciał.

Metafizyczna relacja, warunkująca i wykluczająca wspólną egzystencję bohaterów, zrealizowana zostanie w kontekście założeń japońskiej filozofii estetyki polaryzacyjnej – teorii pokazującej maksimum treści w minimalnej formie.

INSTALACJA FROM FASHION TO ART

8 czerwca 2013, godz. 21:00,  ogród restauracji Luminaa, ul. Kupa 24.

Wstęp wolny.

 

­

JOANNA HAWROT to nowoczesna marka modowa sygnowana imieniem i nazwiskiem krakowskiej projektantki. Jej charakterystyczny styl to mariaż futurystycznych i stylizowanych  elementów, efekt traktowania mody jako pełnoprawnej dziedziny sztuki.  Tematyczne cykle kolekcji prezentowane w formie artystycznych instalacji, realizują filozofię marki FROM FASHION TO ART. Marka JOANNA HAWROT dostępna jest w autorskim atelier projektantki znajdującym się w Krakowie oraz w wybranych butikach on-line na całym świecie.

www.joannahawrot.com

 

WIĘCEJ INFORMACJI UDZIELI:

Aleksandra Kaźmierczak

PR Manager

+48 794 299 955

info@joannahawrot.com