• Patronem wydania jest Kraków Miasto Literatury UNESCO
Eventy | 27.05.2013
Dni Kultury Ukraińskiej we Wrocławiu
Eventy | 27.05.2013

Dni Kultury Ukraińskiej we Wrocławiu

Spotkania z pisarzami, poezja, muzyka, teatr. 9 czerwca we Wrocławiu odbędą się Dni Kultury Ukraińskiej.

Dni Kultury Ukraińskiej we Wrocławiu będą kolejną dobrą okazją do przybliżenia sobie współczesnej kultury ukraińskiej. Spotkania z młodymi ukraińskimi artystami będą możliwością poznania nie tylko ich twórczości, lecz także pomogą zrozumieć, czym martwią się i z czego cieszą się młodzi Ukraińcy. Organizatorzy zaprosili do Wrocławia dobrze znaną w Polsce (choćby z książek Ahatanhel czy Kolekcja namiętności) pisarkę Natalkę Śniadanko. Podczas spotkań literackich posłuchać będzie można i porozmawiać także z innymi młodymi pisarzami: Lubko Dereszem, uznawanym za jednego z najciekawszych literatów ukraińskich urodzonych po 1980 r., oraz Andrijem Lubką – nagradzanym i chętnie tłumaczonym poetą i prozaikiem.

Jednak Dni Kultury Ukraińskiej to nie tylko literatura. O godz. 13.30 w Infopunkcie przy ulicy Łokietka 5 podczas koncertu zaśpiewa Liuba Moroz z zespołem Moja Luba, zaś o 18.30 ukraińsko-polska grupa teatralna „Debiut” wystawi spektakl „Sam na sam” w reżyserii tekściarza i slamera Illy Tandura.

Organizatorem Dni Kultury Ukraińskiej we Wrocławiu, które honorowym patronatem objęli m.in. Ambsador Ukrainy Markijan Malskyj oraz Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, jest Koło Naukowe Kultury Krajów Nadbałtyckich „Baltica”. Spotkania z kulturą ukraińską poprzedzi międzynarodowa konferencja naukowa „Ukraina: narracje, języki, historie”. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Program DKU dostępny jest na stronie:

 

http://balticauwr.wordpress.com/dni-kultury-ukrainskiej/